Türkiye Hazır Beton Birliğinin, hazır beton sektöründe çalışan transmikser, pompa ve santral operatörleri ile laboratuvar teknisyenleri için düzenlediği eğitimler devam ediyor. Bir okul gibi sektörüne eğitimli, bilinçli ve kalifiye eleman yetiştiren THBB, 2019 yılı Ağustos – Aralık aylarında toplam 15 kurs düzenleyecek. Devam eden aylarda düzenlenecek kursların tarihleri daha sonra açıklanacak.

4 farklı alanda eğitim verilen kurs takviminde transmikser operatörleri için 4, pompa operatörleri için 4, santral operatörleri için 4, laboratuvar teknisyenleri için ise 3 eğitim düzenlenecek. Eğitimler İstanbul’da gerçekleştirilecek. Ayrıca, talepler doğrultusunda diğer illerde de kurslar düzenlenecek.

THBB tarafından düzenlenen eğitimler Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine uygun olarak uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Her branşta verilen eğitimin ilk konu başlığı ise iş güvenliği kuralları esas alınarak çalışma disiplini kazanılması olarak belirlenmiştir.

Pompa ve Transmikser Operatörleri eğitimi için hazırlanan ders programında; kullanılan araçların teknik özelliklerinin bilinmesi, ileri ve güvenli sürüş tekniklerinin öğrenilmesi konuları işlenmektedir.

Santral Operatörleri eğitimi için hazırlanan ders programında; başta kullanılan araçların bakımlarının öğrenilmesi, beton hakkında temel bilgiler öğrenilmesi, arıza durumlarının tespitinin yapılması ve beton üretimine etki edecek arıza ve yanlış uygulamaların öğrenilmesi konuları hakkında eğitim verilmektedir.

Laboratuvar Teknisyenleri kursu (Depreme Dayanıklı Yapılarda Beton Betonarme Deneyleri) ders programında; standarda uygun beton üretimi yapılması, standarda uygun beton numune değerlendirmesi yapılması gibi teorik konuların yanında laboratuvar ortamında uygulamalı eğitim verilmektedir.

4 farklı branş için özel olarak hazırlanan programlarda eğitim alan katılımcılar kurs sonunda sınava tabi tutulmakta ve başarılı olanlara Millî Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika verilmektedir.

Talepler doğrultusunda da açılacak kurslar ile ilgili güncel takvime Türkiye Hazır Beton Birliği web sitesinin eğitimler bölümünden veya https://egitim.thbbii.com.tr/kurstakvimi/ internet adresinden ulaşılabilmektedir. Eğitim ile ilgili taleplerinizi egitim@thbb.org adresine ya da 0216 413 61 80 numaralı faksa gönderebilirsiniz.

Türkiye Hazır Beton Birliği Ağustos – Aralık 2019 Meslek İçi Kurs Takvimi

Tarih Kurs Adı Şehir
23 - 27 Aralık 2019 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Santral İşleri İstanbul
6 - 10 Ocak 2020 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Transmikser Operatörlüğü İstanbul
13 - 17 Ocak 2020 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Pompa Operatörlüğü İstanbul
20 - 28 Ocak 2020 Depreme Dayanıklı Yapılarda Beton ve Betonarme Deneyleri İstanbul
3 - 7 Şubat 2010 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Santral İşleri İstanbul
10 - 14 Şubat 2010 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Transmikser Operatörlüğü İstanbul
17 - 21 Şubat 2010 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Pompa Operatörlüğü İstanbul
24 - 3 Mart 2020 Depreme Dayanıklı Yapılarda Beton ve Betonarme Deneyleri İstanbul
9 - 13 Mart 2020 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Santral İşleri İstanbul
16 - 20 Mart 2020 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Transmikser Operatörlüğü İstanbul
23 - 27 Mart 2020 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Pompa Operatörlüğü İstanbul
30 - 7 Nisan 2020 Depreme Dayanıklı Yapılarda Beton ve Betonarme Deneyleri İstanbul
13 - 17 Nisan 2020 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Santral İşleri İstanbul
4 - 8 Mayıs 2019 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Transmikser Operatörlüğü İstanbul
11 - 15 Mayıs 2019 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Pompa Operatörlüğü İstanbul

THBB Eğitimlerine Başvurmak için buraya tıklayın>>>

Paylaş